23 Şubat 2016 Salı

Hayaliniz idi gerçek yaptınız. Eseriniz ile gurur duyun!İzmir'de jandarma komutanlığına terör saldırısı.
İzmir'in Kemalpaşa İlçesi'nde akşam saatlerinde Jandarma Karakol Komutanlığı'na teröristler roketatarla saldırdı.İlk belirlemelere göre dağlık alandan yapılan roketatarlı saldırıda ölen ve yaralanan olmadı.
KARARTMA UYGULANDI
Jandarma yetkilileri, İzmir'in Kemalpaşa İlçesi'ndeki Jandarma Karakol Komutanlığı'na, yakındaki dağlık alandan rokekatarla saldırıda bulunulduğunu doğruladı. Yetkililer roketin, içinde lojman da bulunan iki katlı Karakol Komutanlığı'na isabet etmediğini, yakındaki bir binanın cephesine çarptığını bildirdi. Yetkililer, "Jandarma personeli veya vatandaşlardan yaralanan yok" dedi.
Bu arada olayın hemen ardından karakol ve çevresindeki binaların ışıkları söndürülüp karartma uygulandı. Polis ve jandarma bölgede güvenlik önlemi aldı. Birçok kişi de olayı duyup bölgeye gelerek bilgi almaya çalıştı.
İzmir'den çok sayıda polis ve jandarma ekibi bölgeye sevk edildi. Dağlık alan ve ilçeye bağlıntılı yollarda arama, kontrol çalışması başladı.
İzmir Valisi Mustafa Toprak da Jandarma Karakol Komutanlığı'na gelerek, askeri yetkililerden olayla ilgili bilgi aldı.
VALİ TOPRAK AÇIKLAMA YAPTI
Olay yerine gelen İzmir Valisi Mustafa Toprak, yetkililerden bilgi aldıktan sonra açıklama yaptı. Vali Toprak, "Yaklaşık bir kilometrelik uzaklıktan dağlık, bölgeden ilçeye doğru karakolumuza yönelik roketatarlı bir saldırı düzenlendi. Olayın hemen akabinde ekiplerimiz araştırmalarını yaptılar. Roketatarın yaklaşık bir kilometre ilerideki seyrek evlerin bulunduğu dağlık bölgeden ateşlendiği belirlendi. O bölgedeki araştırmalarımız sürüyor. Roketatarın kendisi bulunamadı. Ancak yapılan değerlendirmede roketli bir saldırı olduğu ortada. Saldırıda karakolu geçen roket dört katlı bir binanın yan duvarına çarparak patlamış. Ancak binanın içine girmemiş. Küçük çaplı bir hasar var. Zaten roket menzili için uzak bir nokta. Ancak yukarıdan atıldığı için ve rüzgarın da etkisiyle bu bölgeye kadar gelmiş. Ekiplerin atıldığı bölgedeki araştırmaları sürüyor" dedi.
İncelemenin ardından Vali Toprak bekleyen vatandaşların yanına giderek, bilgi verdi. Toprak, "Şu an için önemli bir olay yok. Ölen ve yaralanan yok. Ancak ikinci bir olay ihtimaline karşı ekiplerimiz araştırmalarını sürdürüyor. Kalabalıkların dağılması daha güvenli olacaktır" dedi, vatandaşların dağılmasını istedi.
Alıntı

Belirli bölgeler de terör olayları cereyan etmekte ve parlamento da bu teröre destek veren parlementerler bulunmakta! Hatta öldürülen teröristin ailesine taziye ziyaretine giden vekiller!
Neler olması gerektiğini, kamu otoritesinden önce toplumun ne tür bir tepki vermesi gerektiğini artık isterseniz düşünelim.
Şehirlere kadar inen TERÖR. Sınırdan elini, kolunu sallayan girdiği sürece böyle olayların her an, her yerde olması muhtemeldir.
Suriyelilere verdiğiniz her kuruş, her iş bize kan ve gözyaşı olarak geri dönüyor.
Suriyeli kaynarken bu ülkede rahat nasıl uyunur? Her gün bir olay.
Teşekkür ederiz :(
Suriye'de, Irak'ta her gün intihar saldırıları dünya medyasında ne kadar yer alıyorsa, bu saldırılar da o kadar yer alıyor. Ortadoğulu güvensiz ülke durumundayız Dünyanın gözünde ve haksız da sayılmaz bu gözler.
Roketi Rüzgar atmış?
Rüzgarın etkisiyle karakola kadar gelmiş?
Anında yayın yasağı.
Doğru bilgi ne halka, ne Dünyaya ulaşıyor. Bundan dolayı herkes işine geldiği gibi işliyor haberi.
Bu saldırı İzmir'e ilk saldırı değil. Önceki saldırıları planlayan ve gerçekleştiren PKK'lılar göç edip İzmir'e yerleşmiş, ticaret yapan kişiler. İzmir, Muğla, Antalya, Hatay, Mersin gibi iller PKK yandaşlarının hedefleri. İç göç denetlenmeli ve terörist destekçilerine ev, işyeri kiralanmalı, satmamalı, bunlardan alışveriş yapmamalı vs. Bir şekil de bulundukları yerden defolup gitmeleri sağlanmalı. Bu da bilinçli halkla olur maalesef. Makarnacı ve kömürcü halkla değil.
Ayrıca Ege adalarına doluşmuş da olabilirler. Kontrolleri yapılmalı. Çünkü Ege, Avrupa'ya kaçmaya çalışan Suriyelilerin transit noktası durumunda. İçlerine karışmış teröristler olma ihtimali çok yüksek.
Türkiye'nin ve Dünya'nın sayılı şehirlerinden, çağdaşlığın, laikliğin, Atatürkçülüğün savunucusu İzmir'imize uzanan elleri İzmir'liler kırar. Atatürk ve ordumuz buradan düşmanlarımızı denize dökmüştü. İzmir de boş bırakmaz.
Kolay alınmadı bu şehirler, bu huzur. Bozanın huzurunu da bozarlar.
Güneydoḡu da canı yananlar gözde şehirlerimiz de eylem yapıyor. Bunun önlemi alınmalıydı.
Bunları bizler düşünebiliyorken, işi bunu düşünmek olanlar nerededir?
Hükümet yetkilileri Ülkeyi düşürdüğünüz durumdan memnun musunuz? Bitireceğiz dediğiniz terör sayenizde artmakla kalmadı, dağlardan şehirlere kadar indi. Ülkenin Batısı da doğusu gibi yaşanmaz hale gelecek bu gidişle.
Dünya da hain barındırmayı demokrasi sanan tek ülke olduk. Duble yollar, Cami ve  Medreselerimiz, Külliyemiz çok güzel. Dünya bizi şaşırarak izliyor.
FİKRİMCE ABD VE RUSYA ANLAŞMASI SONRASIN DA, ÖNCESİNDE DE ASLINDA, (AMA DEDİĞİM GİBİ İŞİ BUNLARI DÜŞÜNMEK OLAN GÖREVLİLERİN ALLAHTAN KAFASI ÇALIŞMIYOR DA ATIŞ YAPILMADI) TÜRKİYE KARŞI ATIŞTA BULUSUN. ÇÜNKÜ MADDELERDEN BİRİSİ VE EN ÖNEMLİSİ BENCE. BİZ HERHANGİ BİR SALDIRI DA BULUNURSAK NATO VE BM DESTEĞİNİ ALAMIYORUZ. BU DESTEĞİ ALMAYALIM DİYE YAPTIRILMIŞ OLMA İHTİMALİNİN %100 OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM.
SALDIRI SONRASI BİZİM ATIŞ YAPACAĞIMIZI PLANLAMIŞ OLMALILAR MUHTEMELEN.
İdam cezası için referandum yapılsın. Terör, tecavüz vs. gibi affı olamayacak suçlar idamla cezalandırılsın. İnsanlar çok kolay suç işler oldular. İyi hal veya af! oh suçlu dışarı da NEDEN? NİÇİN? Tekrar tekrar yapsın diye. Üstüne üstlük pislikleri milletin vergisiyle doyur. NEDEN? NİÇİN?
Geçmiş olsun Kemalpaşa. Geçmiş olsun İzmir...

HÜLYA ÇAKICI

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder