20 Şubat 2016 Cumartesi

O dağlar, Ormanlar, Ağaçlar Bizim. Türkiye Cumhuriyeti Milletinin. Ne bir Valinin, ne bir Şirketin, ne bir Hükumetin. Sadece Milletin...


Vay be. Her şey de milletimize soralım diyenler. Millet bir projeyi istemiyor diye halka savaş açıyor.
Ülkenin sınırlarını, yollarını böyle korusaydınız gencecik fidanlarımız toprağa düşmeyecekti.
Teröriste yapamadığınızı hakkını arayan halka yapıyorsunuz. Devletin düştüğü hale bak. YAZIK.
Bir yandaş için tüm şehri hapsettiler. Parti dediğin böyle olmalı. Yandaşına sahip çıkmalı :(
Halkla uğraşılmaz, halk milyonlardır. Deniz gibi bir kabardı mı........
Cide, Sur, Şırnak da yapmadıkları OHALİ ARTVİN'de yapıyorlar?
Milletin a... koyacağız diyen iş adamı yalan söylememiş. Arkasına Devlet gücünü almış orada yaşayan halka zulüm ediyor. TARİHE ADLARINIZI ARTIK ALTIN HARFLERLE YAZDIRIRSINIZ. 
Artvin'le fazla oynamayın. Onlar kekolara benzemezler.
Artvin insanı düşünür ve köşe taşı döner dolaşır yerine oturur. Efendidir. Sonuna kadar sabreder. Sabırlıdır. Ama bir öfkelendi mi gazabından korkun. Çünkü birbirilerine çok bağlıdır. Laz, Gürcü, Türk vs. hep birlikte birlik, beraberlik içinde yaşarlar. Orada hırsızlık, yolsuzluk olmaz. Utanç verici suç işlenmez. Hapishanesi de boştur.
Oy veriyoruz daha iyi yönetim olsun diye. Yandaşa peşkeş çekilsin diye değil. Bu kararı da alırken Artvin Halkı'na sormuşlar mı? Altın araması yapacağız diye.
Altın neyle aranıyor biliyormusunuz? Siyanürle.
Bu da bedeli oradaki halkın canıyla ödemesi demek.
Siyanür yüzünden bir ilçemizin tüm halkı ÇİFT CİNSİYET taşıyor. YANİ hem kadın üreme organı, hem erkek üreme organı. Ve hepsi kanser. Yeni doğanlar da dahil. İŞTE KARŞI GÖRÜŞLÜ OLANLAR, SİYANÜR NEDİR BİLMEYEN CAHİL SÜRÜSÜ sonuç bu. Bundan parçalıyor halk kendisini.
Bu tür ihaleler 49 yıllığına verilir. %50 dediğiniz oy oranından acaba şimdi kaç  kaldı. % 50 diyerek yapılan Yanlışlarla halka zülm edilemez.
Kim bilir kaç Suriyeli oy kullandı?
Kaç kişi İstanbul'dan ikametgahını Artvin'e aldırdı?
Son 1 yıl içinde onları da analiz etmek lazım.
ARTVİN'nin katıksız gerçek halkı asla AKP'ye oy vermez.
ARTVİN bölgesi HEYELAN bölgesidir. 
Alt tarafta HES, ortada ŞEHİR , yukarıda toprağı tutan ORMAN. O ormanlar kesilip, toprakla oynanır ve maden çıkartmaya kalkışırsanız oralarda HEYELAN olur. Bir daha da bunun önüne geçemezsiniz. Bunu anlamak için bakmak yeterli değil mi?
Bilim insanı olmaya bile gerek var mı?
Devlet yetkilileri bunu görmüyor mu? Bilmiyor mu?
Artvin belki de Türkiye'nin en az elektrik tüketen illerinden biri. Güzelim doğayı çoruh üzerine kurulacak 20'nin üzerindeki hidro elektrik santralı ile bozacaklar.
Halk doğayı, ekolojik düzeni korumak istiyor.
Artvin valisi artık bu ülke insanının gözünde doğa katilidir...
Halkı koruması gereken asker ve polis halkın (kendileri ve karşıt görüş sahipleri ya halk değil ya da bayağı iç genişliğine sahip insanlar. Sindirdiklerine göre, ben sindiremiyorum her şeyden önce edilen küfürü) anasına ve daha bilmem nerelerine küfreden bir Akp yanlısı şirket için halkın üzerine yürüyor.
Bir devlet halkını değil de kapitalist sermayeyi koruyorsa orada Hükümet işine geldiği gibi davranan ideolojik bir yapıdır. Şu an terör gibi büyümüş bir sorun varken, birden bu doğa katliamına başladılarsa eğer ki başında da söyledim yazılarımın çevir gazı yanmasın diye diye 14 yılı devirdiler. Büyük bir unutturma planı var demektir. Kendi polisimiz, kendi askerimiz? Kendi insanımızı doğayı korumasın diye yıldırmak için seferberlik ilan etmiş durumda. Bakalım altından ne çıkacak.
Ama planları vız gelir tırıs gider. Yanlış bölge seçtiler. Asla, dünya tersine dönse de vazgeçmeyecek bir yer.
Gerekirse tüm Karadeniz Bölgesi birleşir bu iş için.
Artvin halkı istemiyorsa o madeni yapmayacaksın. BİTTİ. İnsanların kendi şehrini sevme hakkını ellerinden alamazsınız.
Kurtuluş savaşında düşmandan kurtardığımız şehirleri şimdi kendi devletimizden korumaya çalışıyoruz!!!
Daha barajlar tamamlanmadan iklim değişmiş. Artan nem ve ani seller, toprak kaymaları, insan ölümleri başlamış.
Tepki koyunca da ya vatan hainisin, ya da koministsin. Artvin'li her zaman devletiyle barışıktır. Bu tepki siyaset üstü bir tepki can tepkisidir. Doğayı katlettikten, iş işten geçtikten sonra gün gelecek yeşilin altından daha değerli olduğunu anlıyacaz. O zaman geç kalınmış olacak.
OHALİ GÜNEYDOĞUYA yapacaksın. Adam İzmir'den araba çalıyor, İstanbul'a gidiyor sahte plaka takıyor. Ordan Diyarbakır'a gidip bomba yükleyip ANKARA'ya geliyor.
Devlet de Artvin'de giriş çıkışı yasaklıyor.
Niye, Artvin'de teröristmi var?
Ohal ne demek?
Demek ki birilerinin çıkarları, Ülkenin çıkarlarının önüne geçmiş.
Artvin'de yapılan müdahale gibi zamanında Güneydoğuya da müdahale edilse idi PKK çoktan biterdi.
Bizler de eleştiri yapınca hemen vatan haini oluyoruz. Doğamız, ağaç, dere, yeşil ne varsa katlediyorsunuz. Rant uğruna. Bugün orman, yarın da çocuklarımızın sağlığını yok ediyorsunuz.
Partisi martisi yok bu işin.
O dağlar, ormanlar, ağaçlar bizim.
Türkiye Cumhuriyeti Milletinin.
Ne bir valinin, ne bir şirketin, ne bir hükümetin. Sadece Milletin...
Ülkemizin güzelim doğası hepimize lazım. Doğa bizim nefesimiz, çoluk çocuğumuzun geleceği. Doğa ile yapılan savaşı kaybedersek çok şey kaybederiz.
Türk'lerin Türk topraklarında istedikleri yere gitmeleri YASAK. Her şey yasak.
Ne güzel degil mi? Turizmci yurt dışı yasağı ister, vergi ister. Devlet kapı önüne çıkmasın der. Madenci kanser olup ölsünler der. Terörist burnumuzun dibine gelir. Katliam yapar.
Türk'ün değil mi? Bu topraklar?
Uyuyan bu halk bir gün öyle bir uyanacak ki! Önünde kimse duramayacak. Bütün halk ayaklanmaları büyük baskılar altında yıllarca susanlar tarafından yapılmıştır...
En ufak bir kıvılcım büyük bir çığ halini alır.

HÜLYA ÇAKICI