2 Şubat 2016 Salı

Oyları aldınız, neden hala çocuklarımız ölmeye devam ediyor?

Yazıklar olsun teröre, yazık yiten canlara...
Oy verin terör bitsin, çocuklarımız ölmesin dediniz, oyları aldınız. O halde, neden hala  çocuklarımız ölmeye devam ediyor?
Dünyanın bir çok yerinde tek kurşun atılmadan insanlar sorunlarını masada anlaşarak hallederler. Bizde ya bitireceğiz, ya bitecek derken ne bitti, ne de bitecek. Gariban, fakir aile çocuklarına oluyor ne olursa. Bir tane politikacının ve zenginin çocuğu savaşta yoktur. Onların çocukları Amerika'da, İngiltere'de, Avrupa'da. Sadece halkta bir psikoloji ortaya çıkmış vatan sağ olsun. Bunu demekle vatan sağ olmuyor. Vatan sağ olsun ama barış olsun, demokrasi olsun insanlık olsun. Bu ülke hepimizin barıştan başka çaremiz yok. Kan üzerinden beslenenlere dur demek lazım. Savaşta ısrar ediliyorsa, o zaman ayırt edilenlerin çocuklarıda gitsinler savaşa.
Esas bu savaşı başlatana, bu savaştan rant elde edene, bu savaşın, bu ölümlerin bitmesini istemeyenlere yazıklar olsun.
Savaş başladı oylarımız 2 puan arttı diyen zihniyete de bin defa yazıklar olsun.
1999 yılında nasıl dur dendi? Nasıl 2002 yılına kadar şehidimiz gelmedi. Sizce nasıl oldu bu PKK ile masaya oturarak mı? Yoksa İmranlı'dakini koz olarak kullanarak mı? Devlet isterse dur demesini bilir. Ama onu yöneten hükumet ve o hükumete oy verenler dedirtecek?
 
Şimdide başkanlık için refaranduma evet verin şehitler gelmesin diyecek. Bunlar hep kendini  düşünme, korunma politikası. Onun uğruna gencecik evlatlar ölüyor. Yazık bunun vebalini bile bile oy verenler nasıl ödeyecek. Bir kere daha düşünsünler. PKK'yı kendileri şehre indirdiler, yuvalandırdılar. Askerimizi ölüme gönderiyorlar bile bile.
Korku algısıyla koyun gütmek için belalı bir çobana ihtiyaç vardır. Oyun dolu bir süreç, sessiz yığınla korkak. 
Bu kadar duyarsız toplum dünyanın hiç bir yerinde yok. Teröristle masaya oturanlardan hesap sormadan PKK ile mücadele yarımdır.
Her an PKK ile pazarlığa oturulacak bir ihanetin eşiğindeyiz.
 
Terörün bitmesi için ülkede ki her bireyin terörün karşısında durması ve mücadele etmesi gerekir. Bu ülkede kimin ne olduğu belli değil. Ayrılmış herkes.
Hedef kitle asker, polis vb. değil de o malum yer ve tepe yönetim katları olsaydı. Kesinlikle bu şehit işi bitirilirdi. TSK polise dur diyeceğine, PKK denilen terör örgütüne dur desin. Sayısız vampir var durmaz savaş. Güzel memleketimizi ne hale getirdiler. Her gün şehit veriyoruz. Fakat görsellerde eğlence programları, evlilik sitesi, ses yarışmaları, abuk sabuk bir sürü program. Ateş düştüğü yeri yakıyor. Halkımız uyumaya devam ediyor.
Bizim ana kuzuları ölüyor. Ülkemize gelen sapıklar çocuklarımıza musallat oluyor. Hem maaşları ödeniyor, hem yemekleri veriliyor. 
Türk'ü yok ediyorlar. Dur mu diyeceksiniz? Önce içinizdeki yabancı otları söküp atacaksınız.
Sayısız sivil kadın, çocuk, yaşlı güneydoğuda katledildi. Bu savaşa halklar dur demezse iktidarın saray hırsı ülkeyi kan gölüne çevirecek.
Bunlarda önemli olan doğru yanlış değil. Sadece yandaşlık ve karşıtlık kavramları var.
 

İnsan olabilmenin en önemli özelliği, kendini kullandırmama, düşünebilme, herhangi bir şeye körü körüne inanmama,olayları sorgulayabilme, demokrasi, insan ve insan kakları için çaba gösterebilme, haksızlığa ve hırsızlığa karşı çıkabilme vb. Eğer bir insanda bu vasıflar yoksa onun insanlığından şüphe etmek gerek. Şu anki sistem zaten şiddet, hırsızlık tecavüze, dayağa özendirmek ve desteklemek. Artı dinde sapıkça fetvalar verip insanları yozlaştırmak. Ölümlere duyarsız ve geleneksiz göreneksiz bir toplum yaratmak. Adalet kavramını eleştirmek anlamsız. Adalet kendilerinin bir yansıması...
 
HÜLYA ÇAKICI
 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder