12 Şubat 2016 Cuma

Vay anasını sayın seyirciler. Adamın bir yıllık maaşı 90.000 TL :)

Altı yıl işe gitmediğini kimse fark etmedi.
İspanya'da bir kamu personelinin işe hiç gitmediği altı yıl boyunca fark edilmedi.
Altı yıl boyunca hiç işe gitmeyen Joaquin Garcia isimli çalışana 27 bin euro (yaklaşık 90 bin TL) ceza verildi.
Mahkemede hakkındaki iddiaları kabul etmeyen ve mobinge uğradığını söyleyen Garcia haksız bulundu ve ceza ödemeye mahkûm edildi. Ceza bedeli Garcia’nın vergiler düşüldükten sonra kalan bir yıllık maaşına eşit.
Görevi bir atık su işleme şirketini denetlemek olan 69 yaşındaki Garcia'nın yıllardır işe gitmediği ise kendisine “uzun yıllar süren hizmeti” nedeniyle ödül verilmek istenmesiyle ortaya çıktı. Yıllardır işe gitmediği anlaşılmasa görevde 20 yılını tamamladığı için Garcia’ya plaket verilecekti.
NEDEN KİMSE FARK ETMEDİ?
Bu sorunun yanıtı iletişimsizlikle açıklanabilir. Zira atık su şirketinin yetkilileri Garcia'nın devlet tarafından denetlendiğini düşünürken, devlet yetkilileri ise işe geliş-gidişlerin kontrolünün atık su şirketinde olduğunu sanıyordu. Bu nedenle Garcia'nın işe gitmediği yıllarca anlaşılmadı.
Garcia ise iddiaları şiddetle reddediyor. Ailesinin politik görüşleri nedeniyle üstleri tarafından atık su şirketine 'sürüldüğünü' iddia ediyor.
İspanyol El Mundo gazetesine konuşan yakın arkadaşları, Garcia'nın uğradığı haksız nedeniyle şikayetçi olamadığını belirtiyor. Garcia, ailesinin geçimini sağlayabilmek için ve ilerleyen yaşından ötürü yeni bir iş bulamayacağından endişelenerek kendisine dayatılanlara boyun eğmek zorunda kalmış.
Gazetenin haberine göre Garcia, her gün ve mesai saatlerinde olmasa da işe gitmiş. Arkadaşları Garcia’nın sürekli işe gitmek yerine kendisini felsefe okumaya adadığını belirtiyor.
Alıntı


Vay anasını sayın seyirciler. Adamın bir yıllık maaşı 90.000 TL :)
Bir ilke imza atmış, dolayısıyla da yadırgamışlardır. 
Türkiye'de farklı mı?  ATM, bankamatik memurlarından haberleri yok. 
Devlet dairelerinde, vakıflarda, derneklerde, borsalarda vs. iş yerlerine adım bile atmadan maaş alan milyonlarca insan var. 
Yeter ki sabit güvenli para olsun derdinde olan, oyunu bile para için satanlar var. 

Bunlar bir de yüzsüzlük de sınır tanımazlar ve imza atmış gözüken ama hiç gelmeyenleri işaret edip, en azından ben öğlene kadar işteyim diyerek kendini savunurlar.
Savunacağına hiç gelme, hiç değilse sadece maaş alırsın. Servis, yemek, çay, kahve vs. masrafın olmaz. Bu durumda külliyen zararsın. 
Gidin bazı resmi dairelere ağlarsınız. Facebook da milliyetçilik satanlar, mesai saatlerinde okey, tavla, poker, satranç vs. oynuyorlar :(
Sıradan bir durum. İş yerlerinde dayısı olanların arpalığı vardır. Dayın yoksa her işi sen yaparsın ama bu da hayatın yazılmamış kuralı.
TRT de bunlardan çok var. Yıllarca hiç bir iş yapmadan, binlerce lira alan yönetmen kaynıyor. Maaşlarına da Halk katkı sağlıyor üstelik :( 
Elektrik faturalarındaki TRT KATKI PAYI sadece görünür örneği :(
Benim devletimin memuru işini bilir :(
Taşeron şirketlerden sözleşmeli olarak işe alınan ve 1300 liraya çalıştırılan (oda yeni) üniversite mezunları olmasa, devlette hiç bir iş yürümez. 
Ayrıca da 657'ye tabi memurların bankamatik memuru olduğu ortaya çıkar.
Adamın işi atık su şirketini devlet adına denetlemek. Aldığı maaş net 7.500 TL civarında. Her koşulda iyi bir maaş. Ve 6 yıl işe gitmiyor. 

Bana böyle bir iş ve maaş verseler iş yerinde yatar kalkarım. Bazı insanlar doğuştan şanslı ne yazık ki.

HÜLYA ÇAKICI