19 Şubat 2016 Cuma

Ya Bahçeli gidecek, ya da MHP bitecek!


Devlet Bahçeli ve yanında bulunan bir kaç koltuk sevdalısından başka herkes partinin geleceğine olumlu yönde katkı yapacaktır. AKP niye bu kadar büyüdü sanıyorsunuz. MHP tabanından bulunan kaymalar sayesinde. Başbuğ'un oğlu bile partisini bırakıp AKP'ye geçti. Her şey ortadadır. Bir de milliyetçiyiz deyip, vatanını satanların yanında milliyetçiliği ayaklar altına alıyorlar. (Kayanlar)
Bahçeli istifa etmez çünkü verdiği sözler var. Daha partiyi bitirip Başkanlığı destekleyecek. Şu an yapılan manevra tamamen üzerinde çalışmış senaryonun hayata geçirilmesi süreci. Son seçimde barajı zorla geçtiler. Esas amaç baraj altında kalıp tamamen Akp'nin önünü açmak idi. Dolaylı da olsa hedefe ulaşıldı. Bundan sonra ki hedef, MHP'yi tamamen baraj altına çekip, partiyi yok etmek. Çünkü MHP'nin içinde hala vatan sever partililer var.
MHP yeni bir yapılanmaya gitmezse kısa süre içinde Sayın Erdoğan ve ekibi tarafından yapılacak baskın bir seçimle baraj altına itilecek gibi duruyor. Şu anki mevcut halk yapısı içinde AKP tabanından oy çıkarabilme gücü en yüksek olan parti  MHP'dir. Hiç bir AKP seçmeni kalkıp CHP'ye oy atmaz. Haziran seçiminde AKP tabanından hatrı sayılır bir oy aldılar ancak sonra ki süreçte Bahçeli bu fırsatı değerlendiremedi ve kazandığı tüm oyları kaybetti. Sadece kazandığı oyları geri kaybetmekle kalmadı, şu anda MHP seçmenini de AKP'ye bilerek?/bilmeyerek? kaptırdı.
MHP il ve ilçe başkanları tek tek AKP safına geçiyor. Sayın Davutoğlu'nun, Alparslan Türkeş'in mezarını ziyaret etmesi, teröre karşı yapılan operasyonlar ve bunun gibi pek çok neden MHP seçmenini AKP saflarına itiyor. Sayın Erdoğan ve AKP hükümetinin bu yaptıklarına karşı artık 70 yaşına gelmiş, yeni bir fikir üretemeyen parti içinde kendisine muhalefet olanları hain olarak adlandıran bir Bahçeli var.
Bahçeli istifa etmez ise bir baskın seçimle veya 2019 genel seçimleriyle MHP baraj altına itilecektir. Böylece Sayın Erdoğan'ın en büyük projelerinden biri olan  tüm sağ görüşlü seçmenleri tek bayrak altında toplama hususu da gerçekleşecek. Zaten MHP baraj altı kalır ve onun vekil sayısı da AKP'ye geçerse  Başkanlık sistemi cepte demektir.
Bahçeli gitmedikçe bu parti çökmeye ve yok olmaya mahkumdur. MHP'nin çöküşü de başkanlık sisteminin gelişi demektir.
Bu dünya ne sana, ne de bana kalmaz. Sultan Süleymana kalmamış böyle hiç bir kitap yazmaz. Güzel bir şarkı vardır.
Kötü de iyi de ektiğini biçer, yapılanın karşılığını Allah aynı şekilde verir. Er ya da geç.
Her ortam kendi şartlarını yaratır.
Bir sinek vardır, petrol gibi sağlığa zararlı bir madde de yaşar. Adına petrol sineği denir. Yaşadığı yerde kendi ürününü çıkartır. Çevre halkına petrolün içerisindeki zararlı maddeleri taşıdığı için halk da sineğe hak ettiğini söylüyormuş. İşte petrol sineği de aldığı bu küfür ve beddua ile yaşarmış. Rüzgar eken rüzgar biçer. Niyeyse birden aklıma geldi işte :(
HÜLYA ÇAKICI