24 Şubat 2016 Çarşamba

YENİ TÜRKİYE MUHTARLARIN OMUZLARINDA YÜKSELECEKTİR :)

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Fezlekeler Meclis'te karşılığını bulmalı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, 21. Muhtarlar Toplantısı'nda konuştu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasının satır başları şöyle:
"PYD/YPG'nin PKK'nın uzantısı bir terör örgütü olduğu gerçeğinin artık herkes tarafından kabul edilmesi gerekiyor. Bu, yıllar öncesinden bizim malumumuzdur zaten. Bu örgütün terör örgütü olduğunun kabulü için illa PKK- PYD'nin bombalarını Ankara'da değil de başka başkentlerde mi patlatması lazım? Böyle bir vicdansızlık, duyarsızlık olabilir mi?
Artık bu komediye, bu gülünç oyuna bir son verilmelidir. 'Ben PKK ile birlikte hareket ediyorum' diyen bir örgüte, 'hayır senin PKK ile bir ilgin yok' demek bizim ve tüm dünyanın aklıyla alay etmektir. Bizimle de kimsenin alay etmeye hakkı yoktur.
Türkiye güçlü bir ülkedir. Çukur açanı açtığı çukura gömerek, imza atanı attığı imzanın utancına gark ederek, kem söz söyleyeni sözünün ağırlığı altında ezerek Allah'ın izni ve inayetiyle hepsinin de üstesinden geleceğiz.
Türkiye, sadece temmuz ayından bu yana 300'ün üzerinde güvenlik görevlimizin şehadeti ile sonuçlanan dünyada yakın tarihte eşi benzeri görülmemiş bir terör saldırısıyla karşı karşıya. Şanlıurfa'da, Diyarbakır'da, Ankara'da, İstanbul'da, şehirlerimizi hedef alan canlı bomba saldırılarında 200'ü aşkın vatandaşımızı kaybettik. Allah rahmet eylesin, mekanları cennet olsun inşallah.
Kürtler ülkemde benim vatandaşımdır, kardeşimdir. Bizim Kürt kardeşlerimizle bir sorunumuz yok, bizim sorunumuz teröristlerledir. Kaldı ki terörist Kürt vatandaşlarımın içinden de çıkar diğer etnik unsurların içinden de çıkar. Biz bunu gayet iyi biliyoruz.
Arabasıyla terör örgütüne silah taşıyan, örgütün sığınaklarında teröristlere canlı kalkanlık yapan, evini teröristlere tahsis eden, terör örgütünün her eyleminde ön safta yer alan milletvekili, milletvekili değil teröristin ta kendisidir.
Suriye'de ateşkes için varılan uzlaşma ilkesel olarak elbette olumludur. Biz de Suriyeli kardeşlerimize nefes aldıracak bir ateşkesi destekliyoruz. Ancak bu ateşkesle ülkesinde yarım milyona yakın vatandaşının katledilmesinden sorumlu Esed rejimi ile onu destekleyen güçlere açık ve güçlü bir destek verilirken, muhalifler konusunda hala ikircikli bir dil kullanılması endişe vericidir. Bölgede kimin, hangi muhalefet grubundan olduğunun tespitini şayet Rusya, Esed rejimi ve PYD/YPG gibi yapılar gerçekleştirecekse ortada vahim bir durum var demektir. Cellatlarla kurbanların aynı kefeye konduğu, kontrolün de cellatlara verildiği intibaa doğuran bu durumun yeni ve daha trajik gelişmelerin kapısını açmasından endişe ediyoruz.
HDP MİLLETVEKİLLERİ İÇİN DÜZENLENEN FEZLEKELER
Bu fezlekeler parlamentonun raflarında çürümemelidir. Parlamentoda bunlar tozlanmamalıdır, gereği yapılmalıdır. Parlamento bunlara karşı nasıl tavır koyacak, millet de bunu görmelidir.
Meclisimize gönderilen bu fezlekeler Meclis'te karşılığını bulmalıdır diye düşünüyorum. Bu fezlekelere karşı tüm milletvekilleri bence sağduyulu davranıp gereğini yapmalıdır. Artık milletimizin buna tahammülü kalmamıştır.
Birileri ne yapıyor? Gidiyor Ankara'daki alçak eylemle 28 kişinin kanına giren teröristin sözüm ona taziyesinde boy gösteriyor. Bir başkası Meclis'te bu alçaklığa sahip çıkıp, devleti suçlamayı sürdürüyor. Böyle milletvekilliği, böyle siyasetçilik, böyle siyaset olmaz.
Dünyanın hiç bir yerinde intihar bombacılarına sahip çıkan siyasetçi göremezsiniz.
Meclisimizin önümüzdeki günlerde milletimizin hissiyatını karşılayacak önlemleri alacağına inanıyorum, fezlekeler Meclis'te karşılığını bulmalıdır. Milletimizin buna tahammülü kalmadı. Parti kapatma konusundaki tavrım belli, karşıyım.
Suçu işleyen kurum değil bireydir. Ceza bireye verilmelidir. Bu fezlekeler parlamentoda tozlanmamalıdır, gereği yapılmalıdır."
Alıntı


Gündem değiştirme ustası :)
Milletin tahammülü kalmadı! İşte budur olması gerekeni söylemiş milletimize ilk defa tercüman olmuş.
Yapacağız!
Yapmak için neyi bekliyorsunuz?
Başkan olmayı mı?
Bu işler muhtarlara şikayet etmekle olmuyor. Devletin gücü elinizde, yapın ne yapacaksanız.
Dünya da enteresan şeyler de ilk olmayı kimselere kaptırmıyoruz. Her hafta düzelenen muhtarlar toplantılarında, dünya siyasetinde yeni bir çığır oluşturduk :(
Ülkedeki en zor şey muhtar olmak bence!
Acaba bu muhtar toplantıları kaç sene sürer! Yerel seçimde muhtarlardan bazıları değişiyor çünkü! Valla iyi bir kaynak! Tabii aday bile bulabilirsek?
Bu memlekette bu kadar çok muhtar, bu muhtarlarda da bitmek bilmeyen bir sabır varmış da bizim haberimiz yokmuş.
Allah muhtarlara acısın.
Bir boş kalabilseler gidip mahalleleriyle ilgilenecekler :( Dikkat dikkat MUHTARLAR toplu intihar edebilir :)
PEKİ NEDEN MUHTARLAR? ANLAMIŞSINIZDIR!? YİNE DE SÖYLEYEYİM.
Muhtarların görevleri "MERNİS ve AKS/KİMLİK PAYLAŞIM SİSTEMİ/ADRES KAYIT SİSTEMİ" çıktığından beri bitmiştir. O ZAMAN!!!
Bilin bakalım yeni görevleri nedir?
Yeni görevleri; Devletten maaş alıp bulundukları mahallelerdeki halka BAŞKANLIK SİSTEMİNİN önemini anlatmaktır.
Peki bunun için binlerce muhtarın yol, uçak, konaklama vs. masrafları kimin cebinden çıkıyor? 
Her gün bir içerik taşımayan konuşmalar. Hayır bir de merak edip okuyorum. Acaba diyorum, belki diyorum ama patlatılıyor gündem dışı bir söz.
Ağlasam mı? Gülsem mi? Yazsam mı? Yazmayım diyorum. Bu defa da ben patlıyacağım içim de tutarsam.
Zor arkadaş zor bu ülkenin vatandaşı olmak çok zor!
Kendi ağızlarından çıkanın üçte birini kendi kulakları duysa ülke olarak yaşadıklarımızın çoğu başımıza gelmezdi. Yaşar giderdik.
HDP milletvekilleri için düzenlenen fezlekeler işleme alınmalı. Ama dokunulmazlık, yolsuzluk, hırsızlık vs. fezlekeleri de aynı zamanda.
Zamanında hem DENİZ BAYKAL, hem de  KILIÇDAROĞLU tüm dokunulmazlıkların kaldırılmasını önerdiklerinde reddeden kimdi? Milletvekillerinin kürsü dokunulmazlığı hariç tüm dokunulmazlıklar kaldırılsın.  Cumhurbaşkanı da dahil.
PYD ve YPG PKK'nın uzantısı olan bir terör örgütü. Bu yıllar öncesinden bizim malumumuzdur zaten diyor, Sayın Cumhurbaşkanım.
Doğru, biliyoruz bunu hepimiz.
Anlamadığım?
Madem yıllar öncesinden biliniyordu! Neden? Daha iki ay öncesine kadar PYD'nin başında olan Müslüm Ankara ağırlandı?
İşte burada bende bir zeka problemi yaşanıyor ve anlayamıyorum :(
Sanırım Avrupa, Yurt dışı diyelim kısaca bunu anlayamıyor. Onlar da arada zeka sorunu yaşıyor anlaşılan.
Avrupa/Yurtdışı'nın bunu anlayamaması AKP'li olmamasından kaynaklanıyor. Bilindiği üzere, sağlam kaynaklardan haber ve bilgi alan AKP'liler her şeyi anlıyor ve biliyorlar. Kendi kanallarını seyretmek bir çeşit zihin açıklığı veriyor. Avrupa CNN, BBC vs. gibi eften püften, uyduruk gaydırık kanalları seyrettiği için anlayamıyor ve zeka problemi yaşıyor. 
Suriye konusunda oyun kurucu olarak Rusya’yı kabullenmiş görünüyor. Habersiz kuş uçmazdı bir ara? Şimdi uçacak demek ki?
Başından Türk Milletine yaslansaydınız, ne bu teröristler bu kadar azgınlaşabilirdi, ne de ülkem böyle bir kaosun içinde olurdu. Geç bile kaldınız. Ne gerekiyorsa yapın. Sonuna kadar, temizlemeden bırakmayın. Ülke olarak bitik hale geldik. Esnaf kan ağlıyor. Turizm bitti bitecek. Rezarvasyonlar sürekli iptal ediliyor. Her iş alanında bir sıkıntı. Hiç bir sistem işlemiyor. Sporundan tut Adaletine, Ekonomisinden tut Siyasetine, Dış politikasından tut İç politikasına, Askeriye'den tut Eğitime, Sağlığından tut Basın özgürlüğüne vs.
Anlaşsın Suriyeli de defolup gitsin Ülkesine. Ülkeyi PYD değil, hiç bir tedbir uygulamadan ülkemize aldığınız 3 milyon Suriyeli batıracak yoksa. Gitsinler de yeniden toparlamaya çalışalım ülkeyi.
Suriye'nin parçalanmasına destek olmak, sonuçta PKK ve PYD'nin Ülkemize koridor kurmasına fırsat vermekdir.
Milletimiz barış istiyor, huzur istiyor.
Ama bu pek mümkün görünmüyor. İktidarın işine gelmiyor. Toplumu ayrıştır, safları sıklaştır! Vatandaş başka yere kaçmasın.
Hiç kimse Türkiye'nin sabrını test etmesin? Kırmızı çizgilerimiz var bunları geçmeyin :)

HÜLYA ÇAKICI

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder