2 Mart 2016 Çarşamba

72 yaşında kendisi! 9 yaşın da cinsel taciz de bulunduğu çocuk!


72 yaşında 9 yaşındaki kız çocuğuna cinsel tacizde bulunup, duruşmalarda iyi hali ve olayı samimi anlattığı için, tahliye edildi. 
Yani mesele 72 yaşında birisinin cinsel tacizde bulunması değil, cinsel taciz olayını samimi anlatmasıymış.
Samimi anlatım nedir?
Nasıl oluyor?
Hakime kanki naber?
Mi deniyor?
Bu kararı veren hakimler ve savcılar bu durumunların sorumlularıdır. Bu taciz, tecavüz olaylarının kendi başlarına mı gelmesi gerekiyor, ciddiyeti anlayabilmeleri için. Yoksa başlarına gelmeden anlamıcaklar mı adaletsiz davrandıklarını?
Baksan ağzında diş yoktur. Baston yürüyordur. 9 yaşın torununun çocuğu yaşındaki bir yavruya nasıl tahrik olduğunu mu anlattı. Bu yaratığı da HAKİM olayı anlattı diye iyi halden hiç tutukluluk bile yaşamadan bıraktı mı?
Niye yaptın diye sorsak?
Terbiyesiz yaşlı birisine saygısızlık.
Ne terbiyesiz yetişiyor bu gençlik derler. Biz anında terbiyesiz oluruz.
Otobüs veya dolmuş da işinse 2 dakika geç yer ver. Otobüsün bütün ahalisi birlik olur terbiyesiz yaparlar sizi. Ama adım atacak dermanı bulamazken, taciz edecek dermanı bulurlar.
Sonra da iyi halden rahat rahat gezerler. Yeni bir pislik yapmak için aranırlar.
Mesele ne kadar aşağılık bir adı olmak değil, düzgün giyinmek ve cümle kurmak.  Hakim kıyafetini ve konuşmanı beğendi mi oh suçsuzsun :(
Hakimler ve Cezalar bu kadar hafif olursa. Daha ne suçlar işlenir.

İdam cezası tecavüz, terör, taciz gibi adi suçlara kesinlikle gelmeli. Başka türlü başlayan bu pislik akını temizlenmeyecek.

HÜLYA ÇAKICI