16 Mart 2016 Çarşamba

ABD BU KEZ TARİH VERDİ!


ABD BU KEZ TARİH VERDİ!
ABD Büyükelçiliği Kızılay saldırısından iki gün önce, Ankara’ya yönelik terör saldırısı için internet sitesinden uyarı yapmıştı. Şimdi tarih vererek Türkiye’deki şirketlerine yazı gönderdi… 20 Mart için terör saldırısı olabilecek yerler konusun da vatandaşlarını uyardı. ABD sermayeli şirketlere gönderilen istihbarat notun da, 20 Mart için terör saldırısı uyarısın da bulunuldu. Söz konusu notta, devlet ve hükumet binaları gibi terörün hedefi olabilecek yerlerden uzak durulması istendi. Kamu binaları, askeri yerleşkeler, diplomatik misyonlar, meydanlar, ibadet yerleri ve turistik yerler gibi lokasyonlara yönelik tehlikeye dikkat çekildi.
Nevruz’a dikkat!
Notta, Nevruz’un hafta sonuna denk gelmesi nedeniyle olayların artabileceğine işaret edilirken, “Gruplaşmanın oluştuğu her yerden uzak durun. Hedef olabilecek yerlerden (hükümet tesisleri, elçilikler, AVM’ler gibi) uzak durun. Yol güzergâhlarınızı bu hafta için yapılacak ikazlara göre değiştirin/ayarlayın. Ailenizi ve yakınlarınızı durumdan haberdar edin” denildi.

Hiç bir mal sizin değil, neyi bölüşemiyorsunuz, hiç bir can sizin değil, niye dövüşüyorsunuz?
Mevlana

Azla yetinemeyen, aç gözlü insanoğlunun doymak bilmeyen egolarının tavan yaptığı savaşlardır bugün yaşadıklarımız.
Hükumetin yanlış tutumundan dolayı her gün onlarca vatandaşımız katlediliyor.
Hiç bir parlemento üyesi bu hükumete bir şey diyemiyor.
Görülen şu, sizler milletvekilleri hep beraber bu milletin hem oyunu alıyorsunuz! Hem de sessiz kalıyorsunuz! MHP ye bakıyoruz AKP'nin tüm menfaatlerine yeşil ışık yakıyor! Sonra da bir şeye karışmadım diyor. Halan daha mecliste. CHP'ye bakıyorsunuz kılıçtaroğlu liderlik vasfını bitirmiş hala daha CHP'nin başında.
Millet olarak artık sizleri seçtiğimize üzülüyoruz...
Ne olacak bu kan? Ne zaman duracak? Bu çözüm sürecini, alt yapısı olmadan uygulamaya koyan ve bu denli kanın akmasına neden olanlar ne olacak? Soracak ve cevap bekleyen o kadar çok şey var ki!!!

HÜLYA ÇAKICI