26 Mart 2016 Cumartesi

Eyyy insanlar nedir bu sahtekarlık!


Aslında kendisi HİÇBİR ŞEY olup da!
Kendini HER ŞEY sananlar var ya!
O da Allah vergisi işte 😊
Olmazsa olmazlar ya hayatta.
Hiç birşeyden anlamayan, bilmediği halde bilmiş gibi yapan insanlar.
Hadsiz ve yersiz ve gereksiz bir Özgüven.
Geçmişlerine bakacaksın. Var mı akıllı bir İcatları diye. Kendinden haberi olmayana, yakışır mı ince bilgi diline ne ala :) Özgüven patlaması yani, koyunun olmadığı yerde keçiye Abdurrahman Çelebi derler hesabı. Eee zor iş yapıyorlar ne de olsa. Herkes yapamaz? Bu da bir zanaattır.
Mezarlıklar, kendini vazgeçilmez sananlarla doluyken, yerin üstündeki bu şatafat merakı takdire şayan. Kula niye kul olacaksın ki? Her insan Allah katında birdir!
İnsanın kibri, egosu tavan yapınca bir ben varım, üstünüm edasıyla kendi sonunu hazırlar. Yakınları vefat edip de mezarlıklara ziyarete gidenler ne demek isteğimi çok daha iyi anlayacaklardır. Doğruyu gördüğü halde yanlışı savunanlar karşılarında bulunan kişiyi kandırdığını sanarak mutluymuş gibi yaşarlar. Belli etmediklerini sanarak özgüven sergilediklerini düşünürler. Kendi kendisinden utanmayan, yeryüzünde başka hiç kimseden utanmaz. Bazı insanlar bu kadar mı karanlığı sever?
Zıt fikirlerin insanca tartışılmasından gerçekler doğar. Allahın verdiği aklı da çalıştırmak gerekmemiş anlaşılan böyle ego zirve yapanlara.

Niceleri geldi neler istediler.
Sonun da dünyayı bırakıp gittiler.
Sen hiç gitmeyecek gibisin değil mi?
O gidenler de hep senin gibiydiler.
Bu dünya kimseye kalmaz bilesin.
Er, geç kuyusunu kazar herkesin.
Tut ki, Nuh kadar yaşadın zorbela.
Sonun da yok olacak sen değil misin?
Ömer Hayyam


Aslında hepimiz hiç bir şeyiz, hepimiz her şeyiz. Bazen kendimizi küçültür, bazende yüceltiriz.
Hiç bilen ile bilmeyen bir olur mu? Sen bir şey bilmediğini bilirsin, ama o her şeyi bildiği düşüncesindedir! Bir evrene baksa aklı tutulur zaten.
Boş insanlar yüksekten uçarlar ama bir gün, bir yer de öyle çakılırlar ki dünyaları tersine döner.
Menfaat dünyası derler ya! En sofumuz dahi kendisine Cennet'e götürecek hayır için bize yaklaşmaz mı. Yani neresinden bakarsanız menfaat dünyası. Hem en kötümüz hem de en iyimiz için.

HÜLYA ÇAKICI