14 Mart 2016 Pazartesi

Görebilene! Dünya en iyi okuldur!


Şırnak'ta PKK, evini terk edenlere ateş açtı: 1 yaralı
Şırnak’ta bugün saat 23.00’den itibaren sokağa çıkma yasağı öncesinde evini terk etmeye çalışanlara PKK’lılar izin vermedi.PKK’lılar Gazipaşa Mahallesi’ndeki Ömer Kabak Meydanı’nda ellerinde silahlarla yol keserek, ilden ayrılmak isteyen vatandaşları araçları ile birlikte durdurdu. 3 vatandaşın aracına el koyup yakan PKK’lılar, oluşturulan barikatı aracı ile aşıp kaçan 43 yaşındaki Cafer Demir’in aracına uzun namlulu silahlarla ateş açtı. Açılan ateşte Cafer Demir, sırtına isabet eden kurşunla yaralandı. Yaralı halde aracına Şırnak Devlet Hastanesi’ne kadar süren Demir, burada tedavi altına alınırken, hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtildi.PKK’lıların ayrılmak isteyen 9 vatandaşın aracına el koyduğu belirtildi. Aracına el konulan M.K., "Arkadaşımdan emanet aldığım araçla çocuklarımı evden alacaktım. Örgüt mensubu araca el koydu ve gözümün önünde ateşe verdi. Ne yapacağımı bilemiyorum" dedi.
Alıntı
AB: PKK'yı terör örgütü olarak görüyoruz.
Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, PKK'yı AB içi ve dışındaki faaliyetleriyle bir terör örgütü olarak gördüklerini belirterek, "Bugün hem söylem hem de eylemde dayanışma günü" dedi.
Alıntı

Ucundan bir yer kesin dokundu AB'ye. (Mülteciler gibi mesela. Koz biz de başından beri. Her şey kabul ettirilebilir akıllıca bir siyasetle AB'ye) Lütfedip Terör örgütü olarak kabul ettiklerine göre. Gerçi bir ara bizde de görmeyenler vardı! Çıkar kokusu nasılsa! (Yedirir, içirir, besler, silahlandırır ve üzerinize salarız. Önce terör örgütü olarak görmeyiz. Çünkü bizim ülkelerimizin hepsinde yasal dernekleri/ofisleri var ve eğitiliyorlar. Ama şimdi bizim işimize de öyle geldiği için PKK'yı terör örgütü olarak görüyoruz :)) PKK terör örgütü bu eylemleri yaparken lojistik desteği İRAN, İSRAİL, ABD ve BATI ÜLKELERİ'nin (AB) bir kısmından alıyor. PKK'nın elindeki silahlar AB, ABD ve RUS yapımı.
Şimdiye kadar da iktidar eli ile beslendiler. Hastanelere giden sıhhi malzemeler bile PKK'ya taşındı. İhalelerden pay aldılar. Yüksekova havaalanı yapımı için PKK bizden izin alındı açıklaması yaptı. Doğu da PKK'lı olmayanı işe almadılar. Bunların hepsi sömürücü batı hizmetçileri!
Sonuç getirir mi?/getirecek mi? Askerimiz Cizre, Nusaybin, Şırnak, Sur, İdil de vuruyor. Onlar İntikamı şehirler de arıyor. Bombalama olayı da, ayaktayım ölmedim mesajıdır. Asker ve polislerimiz tarafından iyice ezildi PKK. Biteceği günler de yakındır. Evet sonuç getirecek.
Asker ve polisimiz orayı çoktan ezip geçerdi. Ama yöre halkı rehin alınmış durumda. Hoparlörlerle anons yapıyor asker. Bari çocukların evlerden gitmesine izin verin. Niye bırakmıyorsunuz? diye. Bırakmıyorlar, çünkü bırakırlarsa öleceklerini biliyorlar. Halkı canlı kalkan olarak kullanıyorlar. Siviller olmasa operasyonlar aylarca sürmez bir kaç günde biterdi.
PKK YANLISI Kürt'lerin (GENEL OLARAK SÖYLEMİYORUM) artık PKK'nın gerçek yüzünü görmesi gerekiyor. Sivillerin arkasına saklanan, menfaatleri için sivilleri öldüren, onlara zarar veren, ancak arkadan vuran, bomba atarak yine arkadan vuran, korkak ve ödlekler sürüsü. Siviller gitmek istemese bile sizin onların zarar görmemesi için çatışma bölgesinden çıkarmanız gerekmiyor mu? Kürtler görüyorlar umarım. En azından çoğunluğu :(
2002'de terör bitmişti. Sakin bir şekil de yaşayıp gidiyorduk. 2002+14=sorumlu kim? Bizi bu acınası ENKAZ hallerine düşürenler kim?

HÜLYA ÇAKICI