22 Nisan 2016 Cuma

Çocuk Bayramı ve Özgürlüğümüzün Miladı...


Genelkurmay Başkanlığı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sebebiyle çocuklara özel klip hazırlamış ve çok güzel olmuş. Gel de bunu izlerken ağlama. Ellerinize emeklerinize sağlık. Çocukları ve sizleri canı gönülden kutluyorum. 
Dünya lideri Atatürk'ün çocuklara armağan ettiği, Dünya'da kutlanan tek çocuk bayramı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun. Ne Mutlu TÜRK'üm DİYENE... 
Bayramımıza gölge düşürmek aslında tehlikeli bir oyundur. İleride farkına varacaklar. 23 Nisan her kare de layıkıyla kutlanmalı, bütün kutlamalar desteklenmeli. 
Her Türk asker doğar! Sözünün  doğruluğu burada size verilen görevlerinizi yerine getirme ciddiyet ve sorumluluk bilincinizden ve taşıdığınız üniformalardan gurur duymanızdan belli. Öncelikle TSK'yı kutluyorum. TSK Türkiye Cumhuriyetinin kurucularının ve koruyucularının en önündedir. Atatürk devrimlerinin yılmaz bekçileridir. Atatürkçülüğün ve Cumhuriyetçiliğin en sağlam kalesi yine TSK'dır!
TÜRK Hava Kuvvetleri ve TÜRK Deniz Kuvvetlerine teşekkürler. Yapılması gereken en büyük jesti yaptılar.

Beyinlerine 23 Nisan engeli koymuş olabilirler. Ama Okullar da kutlamalar var/yapılıyor/yapılacak. Çocuklar gösterilerini de yapıyorlar, şarkılarını da söylüyorlar, oyunlarını da oynuyorlar. Kısacası mükemmeller. Başkaları varsın kutlamasınlar. Onu, bunu bahane edip istedikleri kadar yasaklasınlar. Bizler Şehitlerimize ağlamayı, dua etmeyi de biliriz. Bayramlarımızı kutlamayı da. Sahtekar değiliz. Rabia işaretiyle ağladıklarını gördük ama bir şehidin bayrağına sarılmış tabutuna ağladıklarını görmedik. Ama siyaset yaptıklarını gördük tabuta ellerini koyarak :(

Atatürk ve devrimlerinin sonuna kadar bekçisiyiz. Bu günleri çok buruk yaşıyoruz. Çocuklara yapılan onca şeyden sonra. Onlar bizim geleceğimiz. Onlara sahip çıkalım, koruyup, kollayalım. Bizlerden başka kimseleri yok.

Bir Ulusun hem Öğretmeni, hem Atası, hem de Lideri olan tek insan MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'TÜR.
MİLLET MECLİSİNİ KURDUK.
DÜŞMANI YURTTAN KOVDUK.
HÜRRİYETE KAVUŞTUK.
YAŞASIN 23 NİSAN.

HÜLYA ÇAKICI