18 Mayıs 2016 Çarşamba

Bugün, Her yer SAMSUN. Herkes MUSTAFA KEMAL ATATÜRK


19 Mayıs Milli Bayramımız kutlu olsun. Sevgili Atamız, ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün ruhu şad olsun.

Bugün,
Her yer SAMSUN.
Herkes MUSTAFA KEMAL ATATÜRK.
Ülkenin Genel Kurmayı başta olmak üzere resmi olarak tüm devlet erkanının katılımıyla bu bayramın kutlanması gerekmiyor mu? Bu kadar mı sindi bu millet.
1919'da kurtuluş için padişahtan izin almayan bir liderin çocukları Anıtkabir'e gitmek için kimseden izin almaz. Ata'ya saygı ve nezdinde Şehitlerimize / kurtarıcılarımıza saygı yürüyüşü ne zamandan beri izne tabi? Millet bayramını kutlamak için Valilikten izin mi alacak artık? Demek ki ülkemiz korku ve yasaklar ülkesi oldu iyice. Ankara Valiliği hükümetten gelen talimat doğrultusunda CHP'nin Anıtkabire yürüyüşüne izin vermiyor. Ankara Valiliği alırsın gerekli güvenlik tedbirlerini yürüyüşe engel olmazsın. Düğün organizasyonların da bir şey yok, muhtar toplantıların da bir şey yok, toplu açılışlar da, mitingler de bir şey yok da Anıtkabire yürüyüş olunca mı problem var? Demokrasi ile yönetilen ülkelere özeniyoruz. Biz bırakalım bu özentiyi Türk tipi demokrasimiz dururken.

Bunu tabii ki de bekliyorduk. Ama ne yaparlarsa yapsınlar bizlerdeki 19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI sevgisini, ÜLKE sevgisini ve ATA'mızı unutturamazlar.
Başımıza iş çıkarmayın, eskiden yürüyüş mü vardı. Ne yürüyüşüymüş, oturun evinizde. Yürürsen ne olacak. Yürüyüşte güvenliğinizi sağlayamayız.
Miting olsa güvenlik üst düzeye çıkarılır, yollar kilometrelerce öteden çembere alınırdı. Ama 19 Mayıs olunca güvenlik gerekçesiyle iptal ediliyor. Koruma, önlem bahane, maksat 19 mayısı lağvetmek (bir kuruluşu kaldırmak, işleyişine son vermek). Dikkat edin Cumhuriyet ve Atatürk ile alakalı ne varsa yasaklanıyor. Amaç şeriatı getirip Türkiye'yi yobazlaştırmak. Ramazan aylarında sabahlara kadar binlerce kişi ile sahur programları yaparlarken hiç bir sorun olmuyor da milli bayramlar da mı oluyor?
Bu Cumhuriyet, Atatürk ve Milli Bayramlara düşmanlık nedir? Nasıl bir aymaz gaflettir. Resmi Bayramın da terör örgütüne teslim olduğunu beyan ederek bayramını ertelemeye çalışıyor. Ülke de bu kadar düşman varken başka yerler de düşman aramaya gerek yok.

Dağ başını duman almış,
Gümüş dere durmaz akar.
Güneş ufuktan şimdi doğar,
Yürüyelim arkadaşlar.
Sesimizi yer, gök, su dinlesin
Sert adımlarla her yer inlesin İNLESİN...

HÜLYA ÇAKICI