4 Temmuz 2016 Pazartesi

ABD uyardıABD uyardı. İŞİD beş ayrı koldan TÜRKİYE'Yİ vuracak.

Kendini adam etmek gibi derdi olmayanın, kendisi gibi düşünmeyenleri adam etmekten anladığı sadece şiddet uygulamaktır. Çünkü sürü halindedirler ve saldırmak için sadece çobanın bir ıslığını beklerler.

Bir üçlü Türkiye'yi bataklığa doğru sürükledi. ABD, Beşar Esad'ın işini, Kaddafi'ye yaptığı gibi kısa zaman da bitirecek, Saddam'ı astığı gibi. Kaddafi'yi linç ettirdiği gibi Esat'ı da yok edecek sanıldı. ABD/İsrail/İngiltere yapamadılar, beceremediler. Esad siyasi ve askeri manevralarıyla yerinde kaldı. Olan Türkiye'ye oldu. Artık komşularımız arasında yenileri İŞİD ve PKK var. Emperyalizmin eli olan kanlı bu iki taşeron örgütü, Türkiye'ye savaş açmış durum da. Türkiye savaşa girdi/tam içinde. Geleneksel savaşlar dönemi bitti artık. Yapılan gayrinizami savaş yani düşük yoğunluklu savaş. Düzenli ve büyük birlikler yerine, küçük ve işlevsel birliklerle ülkeyi yıpratmak, halkının moralini bozmak, sivil ve askeri kayıplar verdirmek için yapılan savaş şeklidir. Bu savaşı kazanabilmenin yolu ise istihbarattır. Terörist eylemlerinin ne zaman, nerede ve nasıl gerçekleşeceğinin tespit edilmesi gerekir. Bomba ile kendisini donatmadan önce teröristi yakalamak şarttır. Ama MİT artık İŞİD içinden istihbarat alamıyor gibi görünüyor.

İsrail en büyük desteği Müslüman ülkelerden alıyor. Biz de böyle birbirimizle uğraşalım, birbirimizi kötüleyelim ondan sonra da niçin müslümanlar bu halde deyip timsah göz yaşları dökelim.

HÜLYA ÇAKICI