1 Temmuz 2016 Cuma

AKIL DEVREDEN ÇIKTI


Beynimiz her zaman bize oyun oynar. Gördüklerimizi yorumlamak için bildiği şeyler gibi algılar. El dediğimiz ülkeler maçta saygı duruşunda bulunuyor ve bütün taraftarlar ayağa kalkıyor. Bizler de şovla köprü açıyoruz. Nasıl vicdandır, nasıl bir umursamazlıktır hayatını kaybedenlere, geri de bıraktıkları yaşayan ölülere? Kimin umurumda ağlarsa anam ağlar gerisi yalan ağlar. Hayat ne güzel, hiçbir şey olmamış gibi devam ediyor. 21. yüzyıl insanının dışı ayna gibi parlarken içi bumerang gibi. Her hücresinde ayrı bir yangın, ayrı bir hinlik ve ayrı bir fitne yığını var.

Üç teröristten biri Dağıstanlı, diğeri Özbek ve bir diğeri Kırgız. Kazaklara, Kırgızlara, Özbeklere milyon dolarlar ile yardımlar yaptık. Ellerindeki telefonu bizim sayemizde alıp, istedikleri gibi yaşasınlar sonra da o paralarla bizlere saldırsınlar. Çekik ve aç gözlü kardeşlerimiz işlerini biliyorlar. Rus hepsi de ama ben Türküm derler işlerine gelirse. Sovyetler Birliğinden dağılan tüm ülkeler Rustur. Gerisi yalan, ciğerleri Rus değişmez. Katillerin üretim yeri Rusya, üzerimize salınım yeri Avrupa. Mesaj verilmiş, Rusya ile yakınlaşmayın. Biz nasıl algılıyoruz peki, muhabbeti arttırın. Suriyelileri sığınmacı diye istemiyoruz ama Rus sığınmacı ülkemiz de daha çok ve hepsi de zarar. Yok mu bunların ülkeleri gitsin yaşasınlar ülkelerin de. Biri savaş var der gelir, biri para var der gelir, biri iş var der gelir vs. Uçan, kaçan, yatan, giren, çıkan Türkiye'de. Nedir bu ülke? Dünya açlarını doyuran ama karşılığında soyulan, katledilen, aptal yerine koyulan, halkı işsiz kalanların ülkesi mi? Biraz Milliyetçilik olsun halkımız da. Yardım ettiğimiz herkes bize hainlik yapıyor, farkına varsın bunun artık Türkiye. Bir devletin, milletin iman gücü varsa mutlaka zaferi kazanan olur ve bu topraklar savaşlarla kazanılmıştır. Türkiye için askerine, polisine, milletine, toprağına elele sahip çıkalım. Çünkü nerede şerefsizi, fırsatçısı, düzenbazı varsa bu coğrafya üzerine toplanmış durum da. Yazıklar olsun bütün fırsatçılara. Bize düşmanlık yapan her ülke de, insanları da yok olsun. 

Topraklarımız da hırsızlar, tecavüzcüler, ahlaksızlar cirit atıyor. Ülkemiz de ahlaksızlık kabul edilen her şeyi halka dayatıyorlar. SORGULAMAKTAN ACİZ, YAPILANLARI SİNEYE ÇEKEN BİR MİLLET OLARAK TARİHE GEÇMEYE HAZIRLANIYORUZ. Aklını kullanamayanları kendi yörüngelerine almış sömürüyorlar. Kim dini kullanıyor, servetine servet katıyor. Millet de açlıktan nefesi kokarak şükrediyor. Akıl ve fikir devreden çıkmış durumda.

HÜLYA ÇAKICI 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder