2 Temmuz 2016 Cumartesi

Dünyanın otuz beş yıldızlı tek oteli

2 TEMMUZ! TÜRKİYE DAHA SICAK

Şair yandı, türkü yandı, kalem yandı. İnsanlığımız her zaman vicdanımız da sorgulanacak. Neredeydiniz? Bu diyarda hor baktık mı karıncaya diyen tertemiz, suçsuz insanları yaktılar. TEKBİR getirerek. Camiden çıkıp insan yakanlar, onları aklayanlar ve şimdi her köşede bombalar patlatanlar. Hangi inanç insan yakmayı hoş görebilir. Ateş utandı ama sen utanmadın insanı, insanlığı yakmaya. Aydınlığı ateşle yakarsan, karanlıktan kurtulamazsın bir daha.

Dünyanın otuz beş yıldızlı tek oteli. (Vedat Türkali) Madımak da yakılarak ölen sayısı 37 dir. Ama 37 değil 35 yıldızlıdır. Nedeni ise hayatını kaybedenlerden ikisi otel ateşe verilmeden önce oteldeki insanlara saldırmak için otele giren mahluklardır. Cennet için yaşadıkları dünyayı cehenneme çevirenlerdendir. Katliamdan kurtulan yazar Lütfiye Aydın'ın yaşadığı travma sonucunda okuma, yazma ve konuşmayı unuttuğunu biliyor muydunuz?

Şu Sivas'ın elinde sazım çalınmaz.
Güllerim yandı yüreğim dayanmaz.
Suyun yetmediği iki yer: KERBELA, SİVAS.
Umutların da kömür olacağını sandılar ama niceleri unutulmadılar. 02.07.1993 Sivas. Cuma Namazından çıkıp 37 kişiyi diri diri yakan bir sürü. İnsanlık düşmanı, insan görünümlü mahlukatlar sürüsü. Müslüman da olamazlar insan da, çünkü sevgidir dinimiz bizim. Namaz kılar ama insan yakarlar ve bu katliamları sözde din ve İslam adına yaparlar. Yakanlar insan değildi, yananlar çıra değildi. 2 Temmuz bazıları için insanlığın ÖLÜM yıl dönümü. Öyle çok 2 Temmuzlar yaşanıyor ki ülkemizde, unutmak mümkün değil.

HÜLYA ÇAKICI