8 Temmuz 2016 Cuma

ONURLU FUTBOL


İzlanda, oynadığı Onurlu Futbol ile gönüllerin şampiyonu oldu ve herkesin saygısını kazandı. Turnuvaya veda ettikten sonra ülkesine dönen takım şampiyon gibi karşılandı. Fransa maçında skor 5-2 iken bile sahaya koydukları futbol, gösterdikleri performans ile tarihe de geçmeyi başardılar. 323 bin kişilik nüfusu olan İzlanda’da ülkenin yarısı futbol takımını Euro 2016 şampiyonuymuş gibi kutladı. Sebebi ise sahaya yansıttıkları onurlu mücadele.

İkinci gollerinden sonra topu alıp santra noktasına götürdüler. Farklı kaybetseler de karakter ortaya koydular. Her golden sonra İzlanda'ya sataşanlar acaba farkında mı biz yokuz, onlar var ve maçı bırakmıyor savaşıyorlar. Biz 2-0 geriye düştüğümüz de maçı hemen bırakıyoruz. Ayrıca bir düşünün bakalım biz Fransa'ya karşı bu kadar pozisyon yakalayabilir miydik. Bizi ezerek yenen takım İzlanda, gruptan birinci çıkan takım İzlanda. Böyle kendimizi yukarılarda gören çok kişi var. Gerçekler ve zihinlerdeki imaj çok farklı ne yazık ki. Ve Dünya Kupası grubumuz da İzlanda var, 2 maç yapacağız onlarla. İşimiz zor görünüyor.

Yürekten oynarsan önünde dağ taş olsa da ezip geçersin, yürekten oynamazsan kale boşta olsa da yenemezsin. Utansın milyon Euroları ve primleri alıp da bir başarı gösteremeyenler. Öyle taraftara küsüp oynamamakla olmaz futbol. Yenilseler bile oyunları ve çabaları için tekrar tebrikler. Ülke olarak en çok ilgi duyduğumuz spor futbol, en kötü olduğumuz spor da futbol. Spor kanallarında tüm sporlar yayınlansa herkesin haberi olur ve başka spor dallarına olan ilgisi de artar. Futbolcular da, takımları da bu kadar şımarmazlar.

HÜLYA ÇAKICI

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder