4 Ağustos 2016 Perşembe

Ezilmişliğin sistemini kim tercih eder?


Akıl hastanelerindeki hastalar kendi aralarında bir düzen kuruyorlar ve deli olduklarını bilmiyorlar. Umarım biz de öyle değilizdir. Kapitalist düzenin baş ülkeleri insanlığa zulümden ve karanlık bir hayattan başka şey sunmadılar. Dünya da ne kadar kötü, korkunç olay yaşanıyorsa ülkemizde dahil, biliyoruz ki (dünya insanları) altından Amerika, İsrail, İngiltere, Almanya çıkıyor. Ülkeler de önce iç savaş çıkartıp sonra barış elçileri gönderiyorlar. Ezilmişliğin sistemini kim tercih eder, bir huzur adasında yaşamak varken hastalar adasında yaşamaya.

Kurum ve kuruluşların içerisinde mutlaka farklı düşünceler ve maksadını aşan zihniyet sahipleri olabilir, siyaset içerisinde kirli ilişkiler yumağı olacaktır ama eminim herkes üzerine düşeni yapacaktır. Kurum ve kuruluşlar başta devlet mekanizması bağırsaklarını temizlerken ummadığımız isimleri görebiliriz. Bundan sonraki dönemler de devlet kademesi ve kuruluşlar da arınmış, temizlenmiş ve şeffaf olacaktır. Ama umarım gerçek suçluların yanında masum insanlar da yakılmaz. En hassas noktalar da sapla samanı ayırmak gerek. Bu durumlar da ne çok madur olacak insan var. Gücü yeten ispatlayabilecek, ya gücü yetmeyen? Peki zedelenen itibar ne olacak? İyice araştırılmadan hüküm verip fişlemek işte bu kadar kötü bir şey. Huzurun olmadığı bir toplum ne kadar sağlıklı olur. Suçlular bulunup cezalandırılsınlar ama masum olanlar ayırılarak. Herkes layık olduğu yer de ve her iş layık olana verildiği zaman düzelme yoluna da girilecektir.

Hayat ne ekersen onu biçersinden ibaret. Eğer yolun doğru değilse elbet bir gün açtığın çukura düşersin. Sadece kendi çıkarları uğruna ülkenin insanları üzerinde her kim oyun oynuyorsa, her kim insanları kandırıyorsa, Allah hepsinin oyunlarını boynuna dolasın. Bütün hainler elbet cezasını çekecek. Vatana ihanetin nedeni yoktur, er geç bedeli vardır ve bütün hainler bu bedeli ödeyecektir.

HÜLYA ÇAKICI