20 Eylül 2016 Salı

Beyni Var, Fikri Yok!


İnsanlık adına israf olarak nitelendirebileceğimiz bu canlıların çoğalma ve üremesi dinen caiz mi?
Otobüste şort giydiği için kadını tekmeleyen şahıs önce serbest bırakıldı bu tarz şeyleri daha rahat yapabilmesi için. Bir insanın fikri neyse zikri de odur, misali bilinçaltında yatan arzuları bir başkasının yaşam şekline göre yorumlamak ne kadar acınacak bir durum. Küfür ve hakaret etmek, kaba kuvvet kullanmak bir karakterin göstergesidir. Dinden imandan bahsedip akılları sadece belden aşağı çalışan rahatsız bir zihniyet.

Teknolojinin ve sosyal medyanın geliştiği bu yüzyılda böyleleriyle karşılaşmamız bize hangi toplum da yaşadığımızı ve eğitim sistemimizi gösterir. Toplumu bu hale getirenler bu kişilere bu özgüveni verenler, aile, bulunduğu çevre gibi etkenler bir insanı şekillendirir.

Bu yüzyıl da, bu insanlara, bu kadar cahil kalma lüksünü vermek insanlığa ihanettir. Anlamamak, zorlaştırmak için uğraşıyoruz. Ahlakı olmayan kişilerin ahlak bekçiliği yapması gayet alışık bir durum oldu ülkemizde. Kadın görünce beyni bacak arasında kalan sapık, cahil, kadını ikinci sınıf varlık, köle vs. gören bir koca kitle var.

Saldırgan tutuklandı. Ama TEMEL HAK ve ÖZGÜRLÜĞE ENGEL OLMAK, KADINA ŞİDDET UYGULAMAKTAN DEĞİL, HALKI KİNE ve NEFRETE TEŞVİKTEN TUTUKLANDI.

Bayanlar her platformda duyurun sesinizi, susmayın ve sinmeyin. Burada kararı hakim değil, halk verdi. Halkın tepkisinden dolayı mecburiyetten tutuklama kararı alındı. Sosyal medya da tepki görmese tutuklanacak mıydı? Sessiz kalkmamak gerekiyor. Bu bir örnek olmalı. Ses getirince düzeliyor toplum huzuru demek ki. Tepkiler olmasa kahraman ilan edeceklerdi neredeyse. Bundan sonra her tekme atana aynı adaleti bekliyoruz. Adalet herkese lazım.

HÜLYA ÇAKICI 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder