6 Ekim 2016 Perşembe

Bataklıktan bir ses; Irak


Sadece neden Türkiye'ye? Irak halkına zararı olmadığı içindir. Subaylarımızı gönderip askeri eğitim verdiğimiz içindir. Hiç bir iyilik kötülüksüz kalmaz onun içindir.

Kuzey Irak yönetimi Türkiye ile oynuyor ve Irak yönetimini yönlendiriyor. Oyunu göremiyor muyuz? Amerika en sonunda bizi savaşa mı sokacak? Türkiyeyi bataklığın ortasına çekmeye çalışıyorlar. Amaçları ortalığı alevlendirmek ve çatıştırmak gaza gelmemeliyiz.

Irak hükumeti o kadar çok toprak bütünlüğünü düşünüyordu da İŞİD, PKK, Barzani, Musul ve Kerkük'ü talan ederken aklı neredeydi? Pkk Irak topraklarında yuvalanıp, Türkiye'ye saldırıp gencecik askerlerimizi, masum vatandaşlarımızı ölürürken aklı neredeydi? Şimdi mi aklına gelmiş Irak'ın toprak bütünlüğü. Emperyalist devletler Irak'ı ne hale soktu ama hala onlardan medet umuyorlar ve ağızlarından kan damlayan Emperyalistlerle kanka dansı yapmaya çalışıyorlar.

Dünya alem Irağı halletti şimdi de Türkiye'nin beslediği Irak Türkiye'ye karşı."Olur mu bunlardan evliya? Olursa da koyma avluya" diye bir söz vardır. Tarihe bakılınca hep kalleşlik edip İngiliz ve ABD'ye hizmet etmiş bir millettir Irak. Iraklılar şerefini, petrolünü, canını kaydetti; Türkiye huzurunu, komşu güvenliğini kaybetti. Ve artık Ortadoğu'dan savaş eksik olmayacaktır. Irak'ın toprak bütünlüğünü Barzani için görmezden gelirsen olayların böyle gelişeceğini de tahmin etmek gerekirdi. Türkiye'nin karşı hamlesi; Irak'ın terör örgütü PKK'ya ev sahipliği yaptığı için BM'ye suç duyurusunda bulunmak olmalıdır.

Olanlar tamamıyla İsrail'in güvenliğini sağlama almak için. Etniksel, mezhepsel ayrıştırmalarla bölüp, parçalayıp kontrol edilebilir gevşek yönetimli özerk bölgeler oluşturmak ve bunları yönetmek. Siyonizmin hedefi budur. Aynı zamanda Emperyalistler için de enerji kaynaklarını ele geçirip kontrollü ve güvenli bir şekilde sömürmek. Bunu da daha kolay yapmak için terör örgütlerini organize edip, destek sağlamak. Şam İsrail'in başkenti olacak. Her şey tüm planlar, girişimler bunu gerçekleştirmek için yapılıyor.

HÜLYA ÇAKICI

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder