9 Kasım 2016 Çarşamba

Ve Trump Başkan...


Clinton'nın değil de, Trump'ın kazanacağı baştan belliydi. Çünkü ABD halkı Clinton ailesinden bayağı bir çekti ve artık bu aileden kimseyi görmek istemiyorlar. Hatırlarsanız Obama'da böyle başa gelmişti. Bush ailesini ABD halkı artık görmek istemiyordu ve Obama'nın yeni yüzler kampanyası tutmuştu. Diğer bir neden; Trump yabancı istemiyorum, ülkeme zarar veriyorlar dedi. Bu çok eleştirildi ama bakıldığında göç alan şehirlerin halkı Trump'ı haklı buldu ve oylar Trump'a gitti. Yine diğer bir neden; Trump AKP siyasetine benzer bir siyaset izledi, hedef kitlesi siyasetçilerin unuttuğu alt tabaka oldu, ABD'nin her eyaleti zengin değil, varoş yerlerden de oy alırsa Trump kazanırdı ki, oralardan da oy alacağı belliydi. Çünkü; Clinton yapmacık, Trump ise net konuştu. Sonuç ise değişen sadece kişiler, siyaset asla değişmez...

Siyahi bir lider, hem de İslam kökenli Obama geldi de ne oldu? Obama'dan sonra polis daha çok siyahı öldürmeye başladı. Dünya da Müslümanlara yapılmamış bir katliamın önderi oldu. Amerika da kimin başkan olacağı hiç önemli değil yani. İsrail her ülkeye istediği birini yerleştiriyor yani Siyonistler yapacaksın diyor onlar da yapıyorlar.

Clinton kocasını bile yönetememiş, Amerika'yı nasıl yönetecek? Trump İslam düşmanı da, Müslümanın Müslümana yaptığını kimse kimseye yapmamıştır bu dünya da. Düşmanı biliriz en azından, sağ gösterip sol vurmaz biz de savunmamızı ona göre yaparız.

Amerika da kim başkan olursa olsun politika bellidir. Bunun dışına hiçbir başkan çıkamadı, çıkamaz da. Clinton aktif savaş yanlısı idi, Trump pazarlıkla kandırırım dedi. Aktif savaşı ABD bölgedeki PKK ve bağlantıları, Türk askerleri ile idare ediyor, yani bölgeye iyi bir pazarlamacı lazımdı. Clinton seçimler sırasında Fetö'nün vakfına bağış yapmıştı. Yani Türkiye için kim gelirse gelsin fark etmiyor.

HÜLYA ÇAKICI 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder