22 Aralık 2016 Perşembe

Dünyanın En Zehirli 10 Hayvanı


Dünyanın En Zehirli 10 Hayvanı

1- Kral Kobra: Bu yılanın tek bir ısırığı 20 insanı anında öldürmeye yetiyor. Tek bir ısırığı çok büyük bir Asya filini de 3 saat içinde öldürür.

2- Kara Mamba: Kara mambanın tek ısırığı 100 insanı öldürmeye yetecek kadar zehir içerir. Gerekli panzehir uygulanmadığı zaman ölüm kesindir.

3- Gila Canavarı: Dünya üzerindeki en zehirli kertenkele türüdür. Amerika kıtasında yaşar. Isırığı tedavi edilmezse öldürücüdür

4- Huni Ağ Örümceği: 1 mg zehiri 10.000 fareyi öldürebilir. 30 dakikada öldürür. 2 metre uzaktan sıçrayabilir.

5- Ölüm Avcısı (Sarı Akrep): 1 mg zehiri 15.000 fareyi öldürebilir. Zehiri insanı 1 saate öldürebilir.

6- Büyük Patron (Taipan): Kobra yılanından 100 kat kara mambadan 50 kat güçlüdür. Avustralya'da yaşar. Bir ısırığı 120 insanı öldürecek güce sahiptir. Zehri 5 metre uzaktan etkilidir. 3 türü bulunan bu yılan dünya üzerindeki en zehirli yılandır.

7- Kutup Denizanası: 70 insanı aynı anda öldürebilecek zehir taşır. Ölüm sadece 5 dakika sonra gelir. Dokunaçlarının boyu 3 metreyi bulur. 24 adet gözü sahip. Hint Pasifin'de yaşar.

8 -Mermer Yüzeyli Salyangoz: Boyu küçük ama etkisi büyük. Zehri oldukça güçlü. Zehrinin bir damlası bile anında yirmi kişiyi öldürmeye yetiyor. Genellikle tuzlu sularda yaşıyor.

9- Mavi Halkalı Ahtapot: Ortalama golf topu büyüklüğündedir. Dakikada 26 yetişkin insanı öldürebilir. Dünyanın en zehirli ikinci hayvanıdır. Zehri iki dakikada öldürür. Japonyada yaşar. Siyanürden 10 bin kat daha güçlüdür.

10- Zehirli Ok Kurbağası: Kolombiya'da yaşar. Dünyanın en zehirli canlısıdır. 2 cm boyundadır. Zehiri 150 insanı aynı anda öldürebilir. Zehiri 30.000 fareyi öldürecek güçtedir. Vücudu sürekli zehir kaplıdır. Batrakotoksin bilinen en etkili zehirden bile 250 kat güçlüdür. Bu kurbağaya dokunan herhangi bir canlı o anda felç olur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder