17 Ocak 2017 Salı

Asgari ücretliye bir şey olmaz!


Gelişen Türkiye mi? Çalışıp ezilen Millet mi? Yerlere, göklere sığdıramadığınız idareciler mi? İnsanlar az ile geçinmeye alıştırılıyor ki gelecekte de fazla bir şey beklemesinler. Bir şey olmaz asgari ücretliye, fakirden alıp zenginlere vermeye devam. Fakire para lazım değil, çok şükür kıt kanaat geçiniyoruz, bir şey olmaz bize ekmek, su neyimize yetmiyor.

İnsan hayatının ucuz olduğu bir yer de kimse adaletten bahsedemez. Nasıl geçinecek bu millet. Ev için banka faizlerini minimum düşürüp evlere % 30 zam yapılan ülkenin adıdır Türkiye. Kiralara yanaşılmaz altıyüz lira kira ile ancak gecekonduda oturulur. 15 temmuz da bu ülkeyi kurtaran bu milletti, 100 lira zammı çok gördüğünüz millet işte bu insanlar. 1404 lira maaşla çocuk mu okutsun, kira mı versin, elektrik, su, mutfak masrafina mı yetişsin, ne yapsın bu insanlar. Evler de huzur diye bir şey kalmadı boşanmalar, işsizlik diz boyu. Milletvekiline ikibin lira zam. Devlet büyükleri elinizi vicdanınıza koyun ve görün artık fakir fukaranın halini. Ben partici değilim kimseyi savunmuyorum ama görebiliyorum. Çocuğuna çikolata alamayan aileler var, bayram da pantolonunu yamayıp sırf çocuğuma kıyafet alıyım diyen aileler var, devlet büyükleri hani siz de bu milletin fakir çocuklarıydınız? Neden görmüyorsunuz? Neden görmek istemiyosunuz? Siz o babaların, çocukların gözlerine bakıp yüreğiniz el veriyorsa biz bu parayı hak ediyoruz ama baban sadece asgari ücreti hak ediyor diyebilir misiniz?

Yine de her şey güllük gülistanlık gibi, kimsede çıt yok. Bakmayın siz milletin artistlik yaptığına iş ciddiyete bindi mi sağ da, sol da, çarşı da, pazar da yalakalık yapanları bile yanında bulamazsınız. Milletin cebine tam dokunmadığı sürece ülkeyi işgal bile etseler umurlarında olmaz. Devir, boşver yıkılana bir tekme de sen vur devrine döndü artık.

HÜLYA ÇAKICI 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder