12 Ocak 2017 Perşembe

Umuda Kelepçe Vurulmaz


Müslüman Noel, yeni yıl kutlamaz. Zaten Müslüman coğrafyalar da genellikle kutlama olmaz. Acı, kan, şiddet, bomba ve cehalet vardır çünkü. Göz göre göre insanların ölmesine sebep olanlar, vahşeti önlemek yerine vahşete ön ayak olanlar, umarım sizlerinde canınız yanar. Kininiz de boğulursunuz. En çok üzen de, birilerinin bizim topraklarımız da bu kadar rahat hareket edebilmesi.

Devlet kendi şiddetine hukuk, bireyinkine ise suç adını verir. (Max Stirner)

Cemaatler, belediyeler, diyanet, işi gücü bırakıp 15 gün boyunca yılbaşı kutlayan insanları organize bir şekilde hedef göstermiş, teröristlere istemeden yardımda bulunmuşlardır olayın özeti budur. Anlayabilene tabii. Kimseye zarar vermeden içki içmeleri veya yılbaşı kutlamaları kendilerinin kararıdır. İnsan olmak dindar olmaktan daha önemlidir. Her şeyi Allah yaratmıştır, yaratılmışı katletmek Allah'a savaş açmaktır. Katil katildir, İslam'la, insanlıkla hiçbir alakası yoktur.

Noel ve yeni yılı (yılbaşı) birbirinden ayıramayan insanların olduğu ülkede terörü nasıl bitirebilirsiniz ki? Beyni yıkanmış insanlara NOELİN 25 Aralıkta Hristiyanlar tarafından, YENİ YILIN (yılbaşı) ise 31 Aralık gecesi tüm devletler, dinler, ırklar, dini inancı olanlar olmayanlar, kabileler, göçmenler vs. yani tüm dünyada kutlandığını nasıl anlatabiliriz. Tek suçumuz etki altında yaşayan insanların bulunduğu bir ülkede yeni yıla eğlenerek, mutlu olarak girmek isteyen insanlar oluşumuz.

Dün "Müslüman Noel kutlamaz" diye bildiri dağıtarak, fetva vererek yılbaşı kutlayanları hedef gösterenler, bugün "bu saldırı birliğimize yapıldı" diyorlar. Fikrimce bunu daha önce düşünüp, yılbaşı kutlayanların aleyhine cuma hutbesi okutmasaydılar, okumasaydılar daha iyi olurdu.

Günah olan şeylere sevap demeyen diyanet çocuk tecavüzleri hakkında kaç cuma hutbesi okutmuş, dinen bunu yapanlara verilmesi gereken cezalarla ilgili kaç vatandaşı camilerden bilgilendirmiştir? Aynı kurum hırsızlık, kul hakkı, rüşvet, lüks ve israfa İslamın nasıl karşı olduğunu hem dünya, hem ahirette bunu yapanların nasıl cezalandırılacağını kaç cuma hutbesiyle insanlara tebliğ etmiştir? Kadın cinayetleri ve tecavüzlerle ilgili kaç cuma hutbesiyle insanlarımız aydınlatılmış, günah olana günah denmiştir? Daha çok soru var ama cevap yok, en azından ülkenin yarısından yok.

Dürüstlük pahalı bir mülktür herkeste bulunmaz. Körle yatan şaşı kalkar. Türkiye'nin şu anki halini en iyi bu sözler tanımlıyor. Beterin beteri var diye diye yemediğimiz kazık kalmadı.

Bu ülkede ölmekte bir son değil. 'Orada ne işi vardı?', 'Belliymiş zaten ne mal olduğu.', 'İyi olmuş.' gibi cümlelerle defalarca öldürüyorlar sizi. Mezarınızda bile rahat ettirmiyorlar.

HÜLYA ÇAKICI 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder