1 Haziran 2017 Perşembe

Kalite asla tesadüf değildir!


Büyüdükçe toplum kalıbında ezilip kirlendik, büyüdükçe korkularımız da büyüdü, büyüdükçe kaybettik güvenimizi, yaşam sevincimizi.

Herkes kendine yakışanı yapar. İnsanlık öyle bir elbisedir ki herkese yakışmaz. İnsan içindeki sevgisinin, vicdanın ağırlığınca insandır ama bu kavramların anlamını bilmeyen, duymayan, bildikleri halde yapmayanlarla dolu her yer. Sonuçta dünya menfaat dünyası, bedavaya bunu yapacak çok fazla insan yok, olanı da harcıyorlar.

Madem sıradan olmak kaçınılmaz o zaman kaçıncı sıradayız onu ayarlayalım. Kalabalıkları yarıp bir yıldıza dokunmayı başardıysam zaten ön sıradayım demektir. Yaşam ne geçmişte, ne de gelecektedir sadece yaşandığı andır. Yaşamana bak ve kendine güven gerisi boş. Dürüst olduğun sürece kendi düşüncelerin her şeyden önemli.

Cehenneme giden yol iyi niyet taşları ile örülmüştür, acıyı yaşayanın sesi kısılır, nefesi daralır, yaşama sevinci söner. Dert bir bedene girmişse eğer üstesinden gelmesini bilmedikçe derin sevinçler getirmez, aksine çürütür sahibini de, çevresini de. Kimi kendi içinde bir mahkumdur, kimi parmaklıklar ardında bile hürdür. Acı ve sevinçlerin bu denli kesişmesi ilginç bir zıtlık.

Herkesin konuşacak tonlarca şeyi olduğu bir dünyada en çok işitebilen kulaklara ve hissedebilen kalplere ihtiyaç var. Yalnız hissetmek sorun değil, sorun aptallarla bir arada yaşamak. İstemek insanca bir duygu, önemli olan neyi neden istediğinin farkında olabilmek. Bazen bütün kötü olsa da bir kaç kare değdi dememize yetiyor. Bunu anlayamayacak kadar içindeki dipsiz delikleri doldurma gayretinde olanları hiç sevmedik, sevemedik, sevmeyeceğiz, sevemeyeceğiz. Çok insan var akıl, mantık, duygu gibi yaradılıştan olabilecek kavramlardan yoksun olan. Oysa geniş ve büyük yürekler açık denizlere benzerler, huzur veren insanlar berrak bir deniz gibi ruhumuza ilham verirler. Ama bir coşarsa o berrak deniz hiçbir engeli tanımaz, neleri yutmamış ki, bir daha geri vermemecesine.

HÜLYA ÇAKICI

http://www.hthayat.com/blog/haber/1050723-kalite-asla-tesaduf-degildir

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder